THY’de wifi internet başladı

THY Türkiye’de uzun zamandır beklenen hamleyi yaptı, uçuşlara kablosuz wifi’yi monte etti.

Panasonic Avionics Corporation tarafından geliştirilen Global Communication Suite Sistemi’ne (GCS) sahip uçaklarda başlattığı canlı televizyon hizmetine yüksek hızlı kablosuz-wifi interneti de ekledi.

Yolcuların kablosuz internetle birlikte daha önceden dünyada ilk olarak aktif edilen koltuk arkasındaki ekranlardaki PLANET portal aracılığı ile dünyadan ve Türkiye’den son dakika haberlerine, MilesveSmiles üyelik hesapları ve müşteri hizmetleri ile ilgili online hizmetlere ulaşabilecekleri, canlı televizyon yayınlarını izlemeye devam edebilecekleri kaydedildi.

THY’nin 23 Eylül 2011 tarihinde Boeing’den teslim aldığı B777-300ER uçağı ile aktif ettiği canlı televizyon ile kıtalar arası uçuşlarda bu hizmeti sağlayan dünyada ilk havayolu olduğu bilgisine yer verilen açıklamada, PLANET GCS sisteminin halihazırda bir adet B777-300ER uçağında aktif olduğu, bu sistemin THY filosunda yer alan diğer 11 adet Boeing 777-300ER ile 10 adet Airbus A330-300 uçaklarında da en kısa sürede aktif edilmesinin planlandığı ifade edildi.

Şimdilik sadece 1 adet B777-300ER tipi uçağında bulunan hizmet, bu uçağın uçtuğu seferlerde ücretsiz olarak yolculara sunulacak. Diğer uçaklarda aktif edildikten sonra ücretli yada ücretsiz olup olmayacağı kesinlik kazanmadı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: