THY Türklerin vizesiz gidebileceği 55 ülkeden 25’ine direkt uçuyor

Hükümet, vizelerin kaldırılmasıyla birlikte özellikle Dünya Ticaret Örgütü olan bu ülkelerle çeşitli ikili anlaşmalar imzalayarak, yatırım ufkunu genişletmeyi planlıyor.

Ankara, vize muafiyeti anlaşması yaptığı ülke sayısını 55’e çıkartırken, bu ülkelerle ilişkileri derinleştirmek için THY’nin direkt uçuş anlaşmaları yapmasını sağlıyor. Edinilen bilgiye göre THY, vizelerin karşılıklı olarak kaldırıldığı, 55 ülkeden 25’ine direkt uçuş kolaylığı getirdi. Böylece, seyahat, alışveriş, sağlık ve eğitim ve turizmde de olumlu gelişmelere fırsat sağlandı. THY’nin vize muafiyeti sağlanan diğer ülkelere de doğrudan sefer başlatılması için çalışmalar sürüyor.

YATIRIM İMKANLARI
Ebru Çekiç’in haberine göre, vize muafiyeti tanıyan ülkelerin tamamına yakını, yatırıma açık, gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkeler statüsünde. Vize uygulamasının kaldırılması, özellikle işadamları için büyük önem taşıyor. Vizelerin kaldırıldığı 55 ülkeden 34’ünün Dünya Ticaret Örgütü üyesi olması da Türkiye için önemli bir yatırım fırsatı.

THY ile direkt uçulan vizesiz ülkeler
Brezilya, Hong Kong, Japonya, Kırgızistan, KKTC, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Maldivler, Malezya, Singapur, Tayland, Tunus, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hırvatistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Makedonya, Suriye, Ürdün.

Herkese vizesiz ülkeler
Umumi pasaportlara vize uygulamasını kaldıran ülkeler de şöyle: Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Nikaragua, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, St. Lucia, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezüella… (Akşam)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: