Sinirli gezginler dikkat!

Her ülkenin kendine göre kızgınlık ve küfür ifade eden hareketleri var. Size hoş gelen bir hareket bulunduğunuz ülkede başınızı belaya sokabilir.

resmi büyütmek için üzerine tıklayın

Dünyada ki Küfür içeren El ve Beden Hareketleri

İtalya’da delimisin hareketi
Diğer ülkelere tatiliniz veya geziniz sırasında o ülkelerin kendilerine göre hakeret anlamında olan hareketlerini göstermek ve kendinizi bunlardan sakınmanız için resimli bir kılavuz.

Telegraph Travel, kazara sizlerin içinde olabileceğimiz şiddet, isyan veya sınırdışı olaylarına karışmamanız için aşağıdaki hareketleri yapmamanızı,yaptığınız halde başınıza bir hal gelmesi durumunda sorumluluk kabul etmediğinide bildirmiş. Anlaşılan baya baya tehlikeli hareketler:)

1-) Çene Hareketi, Anlamı: Kaybol,gözüm görmesin. Kullanıldığı ülkeler Kuzey İtalya, Tunus Belçika, Fransa
Çok da tehlikeli olmasa bile bazı bölgelerde yasal olarak hafif hakaret içerdiğini bilmekte fayda var. Özellikle Fransa da “la barbe”sakal olarak bilinmekteymiş. Erkek değil misin? anlamı da yüklenebilirmiş.

Not: İtalya’da, bu hareket sadece “Hayır” anlamına geliyormuş. Ama ne olur olmaz siz yine de kullanmayın.

Çene Hareketi hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

2-) Idiota, Anlamı: aptal mısınız? Kullandıldığı ülke,Brezilya
Aptallık gösteren bir Güney Amerika jesti, doğaçlama becerisi veoyunculuk yeteneği gerektirir. Gerçekleştirmek için, komik bir dişlek ifadesi yaparken alına yumruk koyma ile oluşmakta. Aklıma hemen Avrupa yakasında ki Selin’in Hareketleri geldi.

3-) Moutza, Anlamı: canı(n) cehenneme! Suratına mıçıp,sıvadığım,Kızkardeşini becereceğim.Kullanılan ülkeler,Yunanistan, Afrika, Pakistan
Moutza,belki de en eski saldırgan el işareti olarak hala kullanımda Moutza,antik Bizans kökenli,suçlularbir eşeğe zincirlenerek caddelerde halka gösterilir . Orada bulunan, ahali bu suçluların yüzlerini kir, dışkı ve küller ile ovuşturarak (ortaçağ Yunancası “moutzos”) aşağılanmalarını amaçlarmış.


4-) Beş baban var,Anlamı: SeninBeş baban var, yani annen bir fahişe,Kullandıldığı yer,Arap ülkeleri, Karayipler
Suudi arabistan da kendinizi sınır dışı ettirmek istiyorsanız buyrun sağ elinizin bütün parmaklarını birleştirin ardından ortasına gelen kısmına işaret parmağınızı koyun,hadi size güle güle.Kavga çıkarmak istiyorsanızda kesinlikle yapın,ortalık savaş alanına dönerse şaşırmayın. Kaçacak yer hiç aramayın.

.
Anayı işe karıştıran çok sağlam bir hareket aman dikkat

5-) Corna, Anlamı: Eşiniz sadakatsiz ,yani boynuzlusun,Baltık ülkeleri, Brezilya, Kolombiya, İtalya, Portekiz, İspanya’da kullanılıyormuş.
Çok eski bir işaret olan Corna, en az 2500 yıllık bir tarihe uzanan hikayesi vardır.Boğa boynuzları işareti,boğaları daha sakin bir hale getirmek için hadım etmeyi temsil eder.
Not: Suudi Arabistan, Suriye ve Lübnan, bir özdeş bir anlam olarak, geyik(en boynuzlu hayvan) taklit etmek bu harekete benzer yapılan hareketde varmış.

Bu seferde hanımı alet eden bir hareket.

Diğer hareketler için kaynak bağlantı:http://www.telegraph.co.uk/travel/picturegalleries/8788932/Rude-hand-gestures-of-the-world.html

kaynak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: