Olimpos’ta dağ taş tuvalet

Antalya’daki dünyaca ünlü Olimpos Plajı’nın tek WC’si iki bakanlık arasında anlaşmazlığa neden oldu. Sonunda kapıya kilit vurulunca turistler plajda ya da kayalıklarda ihtiyaç gidermeye başladı.

Ordu’da yaşanan ‘pisuvar krizi’nin ardından bu kez de Antalya’da benzer bir sorun ortaya çıktı. Kültür Bakanlığı’nca yıllar önce yaptırılan Olimpos Plajı’ndaki tek tuvaletin işletme hakkını alan Çevre ve Orman Bakanlığı, WC’yi iki yıl önce kullanıma kapattı.

Kilometrelerce uzunluğundaki plajda bulunan tek tuvalet kapatılınca turistler de acil ihtiyaçlarını dışarıda gidermeye başladı.

İki bakanlık arasında iki yıldır süren yazışmalardan bir sonuç çıkmaması ise çevre sakinlerini isyan ettirdi.

Zor durumda kaldıklarını söyleyen yöre esnafı, ‘Burada görevli bir kişi duruyordu. Duyduğumuza göre Orman Müdürlüğü, personel tahsisini gereksiz görerek geri çekmiş. Böylece tuvalet kendi haline bırakılıp kapısına kilit vurularak kapatıldı. İhtiyacı duyan turist işyerlerimize koşuyor. Bu durum kendi müşterilerimizi ve bizi de rahatsız ediyor’ dedi.

Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, ‘Orman bizden işletme için izin istedi biz de gerekli muvafakatı verdik. Tuvaletin henüz neden hizmete açılmadığını ben de bilemiyorum’ dedi.

Antalya Orman Bölge Müdürü Recep Kaşan ise, Olympos plajındaki tuvalet krizi için ‘Bu konuyu o kadar ciddiye almıyoruz. Turistlerin acil ihtiyaçlarını giderebilecekleri kendilerine ait birçok yer var’ dedi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: