Mardin Paris Hilton’u açılışa çağıracak

Mardin’de yılsonunda açılacak ‘Hilton Garden Inn Oteli’nin açılışına Paris Hilton da davet edilecek.

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, “Paris Hilton’un Mardin’e gelmemesi için bir neden yok. Biz davetimizi yapacağız. Hilton otelimizin açılışına icabet edeceğinden hiçbir kaygımız yoktur. Mardin çok farklı dinlerin dillerin kardeşçe bir arada asırlardır yaşadığı kenttir” dedi.

Uluslararası oteller zinciri Hilton, son yıllarda artan turizm potansiyeli ile dikkat çeken Mardin’e otel yapıyor.

Mezopotamya Ovası’na hakim tarihi kent manzaralı bir noktada inşa edilen 5 Yıldızlı otel için 2012 yılı için rezervasyonlar alınmaya başladı. 30 milyon dolara malolacak 162 odalı, 324 yatak kapasiteli 7 katlı otelde 75 kişi istihdam edilecek.

Yılsonunda hizmete girecek otele görkemli bir açılış töreni yapılması için çalışmalar sürüyor. Mardin’in tanıtımı için atağına geçtiklerini söyleyen Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan, otel açılışına Paris Hilton’u davet edeceklerini söyledi.

Gazan, “Özelikle açılışa Hilton’un varisi Paris Hilton’un katılması için asistanı ile iletişime geçtik. Paris Hilton’u Mardin’e getirebilirsek tarihi kentimizi tüm dünyaya tanıtmış olacağız” dedi. Gazan, dünyada adından en çok söz ettiren kadın olan Paris Hilton’un, günlük masraflarının dudak uçuklattığını bunun için valilik ve belediyenin de bütçe ayırması halinde bunun üstesinden geleceklerini ve Mardin için çok güzel bir tanıtım olacağını ekledi.

Mardin Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Beşir Ayanoğlu kentteki turizmcilerin isteği doğrultusunda, Unesco’ya aday olan tarihi kentin tanıtımı adına Paris Hilton’un Mardin’e gelmesi için davet göndereceklerini söyledi. Ayanoğlu, Mardinliler olarak daha önce de Galler Prenssi Prens Charles’i kente davet ederek getirdiklerini hatırlattı. Ayanoğlu, şöyle konuştu:

“Paris Hilton’un Mardin’e gelmemesi için bir neden yok. Biz davetimizi yapacağız. Hilton otelimizin açılışına kendisini de buna icabet edeceğinden hiçbir kaygımız yoktur. Mardin çok farklı dinlerin dillerin kardeşçe bir arada asırlardır yaşadığı kenttir. İnanç ve kültür turizminde markalaşmış kentimize Paris Hilton’u ayrı bir renk ve ahenk bırakacağından eminiz. Kendisi de bu teklifimizi geri çevirmeyeceğine inancımız tamdır. Mardin’in hedefi çok büyük… “

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: