Bodrum Karnavalı 08-11 Eylül 2011 – Tam Program

Muğla’nın gözde turizm merkezlerinden Bodrum’da Bodrum Kültür ve Sanat Topluluğu (BKST) ve belediyenin işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Bodrum Karnavalı, 08 Eylül 2011 de başladı.

’Bodrum Sokakta’ sloganıyla plastik sanatlar ve edebiyatan müziğe kadar her türlü sanatsal etkinliğin yer alacağı karnaval 5 gün sürecek. Bodrum’da bir karnaval yapılması fikrinin uzun yıllardır gündemde olduğunu belirten Bodorum Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon, “Amacımız, Bodrum’da bayramda yaşanan yoğunluğu, hareketililiği sürdürmek” dedi.

Bodrum’da yaşayan sanatçıların oluşturnduğu BKST tarafından 8-12 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Bodrum Karnavalı, dünya kültürü ile yerel kültürü harmanlanayacak. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, karnavalı düzenleme amacın yoğun geçen bayramın ardından turizm sezonundaki hareketlliği sürdürmek olduğunu söyledi.

Bodrum ekonomisine daha çok katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Başkan Kocadon, şunları söyledi:

“Bodrum’a tur düzenleyen firmalar bu karnavalla ilgili programı iyi takip ederlerse gerçekten Eylül ayında turizme yeni bir ivme kazandırabiliriz. Karnaval ile sezon boyunca yorulan Bodrum halkı ve esnafımız da dinlenmiş olacak. Sokaklarda hep birlikte eğleneceğiz. Turizmi 12 aya yayma stratejimiz çerçevesinde düzenlediğimiz etkinlikler, yaz ayları dışında da Bodrum’u hareketli kılma yönünde çabalarımızın ürünü. Geçtiğimiz iki yılda da örneklerini gördüğünüz gibi birçok farklı etkinlikle Bodrum canlılığının yıl boyu sürmesi için çalışmalarımız devam edecek. Bunu, sadece etkinlik yaparak değil tüm alt ve üstyapımızı da kış aylarında konuk ağırlamak hedefine yönelik tasarlayıp uygulayarak ve şehrimizin yaşam alanlarını tüm halkımız ve misafirlerimiz için neşe, mutluluk katan bir yapıya kavuşturarak gerçekleştireceğiz. Bodrum gerçek yüzünü bu karnavalla birlikte gösterecek, sanata ve sanatçıya verilen değeri hep birlikte göreceğiz. Herkesi Bodrum’a davet ediyorum” dedi.

BKST kurucusu Necmi Cavlı, Bodrumluları ve turistleri 5 gün boyunca çok güzel bir programın beklediğine dikkati çekip, “Bodrum’un kültürü, sanatı ve eğlenceyi bir arada yaşayacağı, etkinliğe ihtiyacı olduğunu düşündük. Yıllardır yapılması planlanan karnaval nihayet gerçekleşiyor. Yarın Hadigari’de kokteyl ve ardından Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde Borusan Quartet konseri ile karnavalımız başlayacak. Karnaval dopdolu geçecek. Bodrum’un uluslararası platformlarda da tanıtımını sağlayacak. Karnavalın ilk konseri dışındaki tüm etkinlikler ücretsiz olarak halkla buluşacak” diye konuştu.

KARNAVALDA NELER VAR

9 Eylül Cuma

18.00 – ATÖLYE DUT AĞACI – Karma Heykel ve Seramik Sergisi

19.30 –İSKELE MEYDANI – Bodrum Folklor Araştırmaları Derneği Dans Grubu, Hip Hop & Graffiti

21.00 – İSKELE MEYDANI – Bazuka, Be The Band 2011 Finalisti

22.00 – İSKELE MEYDANI – Vera, Be The Band 2011 Finalisti

23.00 – İSKELE MEYDANI – Neyse, Be The Band 2011 Birincisi

10 Eylül Cumartesi

18.00 – MAHFEL – İnci İyibaş Seramik Mozaik, Rifat Koçak Resim Performansı

18.00 – MAHFEL – Konser – Billy Not On Holiday (swing), Bomba Etkisi (balkan)

18.00 – İSKELE MEYDANI –Çocuk Gösterileri – Patika Show, Minik Halikarnaslılar, Çocuk Tiyatrosu

21.00 – HADİGARİ – Konser – Batu Ekmekçi

22.00 – İSKELE MEYDANI – Konser – Killaflaw (UK)

23.00 – İSKELE MEYDANI – Konser – Dirty Rich (UK)

11 Eylül Pazar

18.00 – Sokak Gösterileri

19.00 – MARİNA, İSKELE MEYDANI – Karnaval Yürüyüşü – Bodrum Müzik ve Dansları, BOFAD, Bodrum Dans, Bomba Etkisi, Billy Not On Holiday, Golden Horn Brass, African Drummer, Greek Band (Greece), Sokak Operası (UK)

21.00 – İSKELE MEYDANI – Konser – Oojami (Bodrum-UK)

12 Eylül Pazartesi

21.30 – İSKELE MEYDANI – Konser – MFÖ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: