Askere Thy Uçak Bileti Bedava

Er ve erbaşlara uçak bileti bedava

21. Aralık 2012
Milli Savunma Bakanlığı er ve erbaşların dağıtım, terhis ve askere gidiş uçuşlarının bedava olmasına ilişkin sözleşmeyi imzaladı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndaki törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılırken, protokolü, Tedarik Daire Başkanı Tuğgeneral İsmail Gümüştekin ile Thy Genel Müdürü Temel Kotil imzaladı.

İmzaların ardından konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ”Thy ile yapılan sözleşmeyle mevcut havaalanları kullanılarak erbaş ve erlerin tespit edilen 142 güzergah üzerinden uygun fiyatlarla özel havacılık firmalarına ait uçaklardan da istifade ile taşınması sağlanacaktır. Protokol kapsamında tahmini olarak 250 bin erbaş ve erin taşınması planlanmaktadır” dedi.

Yılmaz, uygulamanın 28 Aralık’ta başlayacağını ifade etti. İlk defa birliğine katıldığı zaman, terhis olduğu zaman Mehmetçiğin hiçbir ücret ödemeyeceğini belirten Yılmaz, dağıtım izni olduğunda da hiçbir ücret alınmayacağını söyledi.

Yılmaz, yönetmelik değişikliği yaparak izne çıkarken de uçak için ücret ödenmemesi için çalışma yapıldığını açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım da ”Askerlerimiz rahatlıkla belirli noktalara çok daha kısa sürede, konforlu bir şekilde birliklerine en yakın noktaya ulaştırılabilecekler. Kabul toplama merkezlerinden sevkıyatlarda herhangi bir bölge, nokta sınırlaması söz konusu olmayacak” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: