Alman turistin başına yumruk büyüklüğünde taş düştü

İstiklal Caddesi’nde arkadaşıyla yürüyen Alman Turist Nathalia Lisar Jansen’ın (26) başına, bir binadan kopan yumruk büyüklüğündeki taş düştü. Alman turist hemen Ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Türk arkadaşlarının gözleri önünde önünde bir anda başına düşen Nathalia Lisar Jansen (26), taş ile yere yığıldı.

Arkadaşı, bayıldığını sandığı Jansen’e su içirmeye çalıştı. Ancak Jansen’in başından kan geldiğini görünce telefonla 112 Hızır Acil’den yardım istedi. Sağlık ekipleri, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından Jansen’i Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Jansen tedavisinin ardından taburcu edildi. Çıkışta arkadaşının yardımıyla polise ifade veren Alman turist, “Başıma bir şey düştü ama ne olduğunu bilmiyorum. Şikayetçiyim” dedi.

Jansen ambulansa konulurken, görgü tanıklarının iddiasına göre, sağlık görevlilerinden biri taşı çöp konteynerine attı. Olay yerinde inceleme yapan polis, taşı bulamayınca çöpte uzun süre taş aradı.

İstiklal Caddesi’nde, Ocak 2009’da da arkadaşlarıyla Fitaş Sinemaları’nın bulunduğu binanın önünde bekleyen üniversite öğrencisi Ece Turhan’ın başına cam çerçeve düşmüştü. Uzun süre yoğun bakımda tedavi gören Ece Turhan, yaşam mücadelesini kazanmış ve mayısta taburcu edilmişti. (dha)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: